Fryderyk Chopin – Wiosna z Chopinem

Uncategorized

 1. Wakacje Chopina

  fryderyk

  Okres wakacyjny w życiu Fryderyka Chopina był bardzo ważny. Nie tylko dla niego, ale również dla jego rodziny. To właśnie wyjazdy wakacyjne ukształtowały Chopina jako muzyka i w przyszłości jako młodzieńca. Czytaj dalej….

 2. Chopin w Chinach cz. 1

  7074972979_bdde836993_z

  Fryderyk Chopin to Xiao Bang. Tak właśnie określają go melomani chińscy. Xiao Bang jest niezwykle popularny w jednym z największych krajów świata. Przed wojną jego nazwisko było znane tylko wykształconym elitom. Dzisiaj Chopin jest rozpoznawalny już nawet w niewielkich miejscowościach. Taką mamy światową markę. Czytaj dalej….

 3. Produkty związane z Chopinem

  chopin-wódka

  Chopin to nie tylko muzyka, Chopin to również marka. Marka rozpoznawalna na całym świecie. W tym artykule zajmiemy się artykułami związanymi z tym niezwykłym kompozytorem. Nie będziemy tutaj rozstrzygać czy marka jest używana zgodnie z prawem czy też nie. Ważne by nazwisko kompozytora było w użyciu. Czytaj dalej….

 4. Epoka Chopina cz. 1

  chopin

  Chcąc porównać związek biografii Chopina z jego epoką należy wziąć pod uwagę wymiar historyczny oraz krąg zjawisk artystycznych i stylów jakie miały wpływ na losy kompozytora oraz podstawę jego twórczości . By tego się dowiedzieć zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Czytaj dalej….

 5. Chopinowska tradycja cz. 1

  fryderyk-chopin

  Fryderyk Chopin to postać która inspirowała wielu po nim żyjących. Jego twórczość miała i ma ogromny wpływ na dzieje muzyki poważnej nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Tradycja Chopinowska istnieje po dziś dzień. Czytaj dalej….

 6. Chopin – kto jest właścicielem marki?

  Chopin

  Chopin to marka, nie da się ukryć. Jednak gdy chcemy skorzystać czy to z wizerunku kompozytora, czy z jego dzieł to do kogo mamy się zwrócić? Otóż z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej została zorganizowana przez Urząd Patentowy konferencja, która rozwiewa wszelkie wątpliwości. Czytaj dalej….

 7. Ponadczasowość Chopina

  pianino

  Twórczość znakomitego polskiego kompozytora i pianisty, Fryderyka Chopina, znana jest większości dobrze wykształconych ludzi na świecie. Jego aktualność, wrażliwość oraz melodyjność utworów zachwyca po dziś dzień, wciąż pokazując nam nowe możliwości słuchania, rozumienia, odczytywania jego dzieł. Mało tego, jego twórczość odbijała się szerokim echem po innych dziedzinach sztuki i kultury. Czytaj dalej….