Fryderyk Chopin – Wiosna z Chopinem

Inne ciekawostki

 1. Twórczość Chopina cz. 3

  muzyka-chopina

  Niniejszym artykułem zamykamy cykl informacji na temat twórczości Fryderyka Chopina – romantyka, najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty. Ten niezwykle wrażliwy człowiek czerpał pełnymi garściami z wzorców wynikających z polskiej muzyki ludowej. Czytaj dalej….

 2. Twórczość Chopina cz. 2

  fortepian-chopina

  W zeszłym miesiącu skupiliśmy się na opisie podstawowych form muzycznych stosowanych przez Fryderyka Chopina. Były to polonezy, mazurki, walce, ronda oraz wariacje. Dzisiaj skupimy się na pozostałych (mniej znanych) jednak bardzo ważnych formach muzycznych, które stosował ten genialny kompozytor. Czytaj dalej….

 3. Twórczość Chopina cz. 1

  nuty

  Fryderyk Chopin jak wiemy był niezwykle utalentowanym kompozytorem. Jego utwory są grane na całym świecie od chwili kiedy o nim usłyszał świat. Jego muzyka jest ponadczasowa i niezwykła. Jego twórczość opierała się nie tylko na polonezach czy mazurkach. Na czym również? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Czytaj dalej….

 4. Chopin inspiracją

  pianista

  Fryderyk Chopin jest chyba jednym z najlepiej rozpoznawalnych polskich muzyków. Jego utwory znają wszyscy absolwenci szkół muzycznych oraz wielcy pianiści, którzy wychowywali się na jego twórczości. Kim są osoby, które inspirowały się muzyką chopinowską? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Czytaj dalej….

 5. Innowacyjny Chopin

  stare-pianino

  Chopin wielokrotnie nazywany był innowatorem. Jego sposób nauczania był silnie związany z jego poglądami dotyczącymi stylu oraz technikami gry na fortepianie. Czytaj dalej….

 6. Co sądziła George Sand o Chopinie?

  Chopin-pomnik

  Wielu ludzi ma wyrobione zdanie o znanym kompozytorze. Jakie jednak zdanie miała jego kochanka? My wiemy, ponieważ często wspominała o Fryderyku w swoich listach, które zostały znalezione i ujawnione. Co sądziła Pani Sand o swoim chorowitym ukochanym? Czytaj dalej….

 7. The Chopin Project

  The-chopin-project

  The Chopin Project to niekonwencjonalna próba powiązania kompozycji Chopina z muzyką XXI wieku. Album autorstwa Ólafura Arnaldsa jest niecodzienną płytą, która się spodoba każdemu melomanowi, a w szczególności fanom wszystkiego co związane ze sławnym kompozytorem.

  Czytaj dalej….